NYHETER

Tillkännagivande stipendier VT 15

Tillkännagivande Västgöta Nations Stipendieutskott 2015-05-27

 

Stipendieutskottet beslutade att ur Thorinska Donationen utdela följande stipendier:

Hugo Backmyr                   12 087 kr

Jacob Larsson                    12 087 kr

Filip Eriksson                     12 087 kr

Mattias Hamberg               12 087 kr

Isabella Nilsson                  12 087 kr

 

Stipendieutskottet beslutade att ur Nils och Sonya Sundqvists stipendiefond utdela följande stipendium:

Klas Johansson                  3 158 kr

 

Stipendieutskottet beslutade att ur Retzianska donationen utdela följande stipendium:

Felicia Forsström               839 kr

 

Stipendieutskottet beslutade att ur Emanuel Wahlbergs fond utdela följande stipendium:

Jennifer Lindqvist               3 356 kr

 

 

Stipendieutskottet vid Västgöta Nation

 

 

 

 

 

 

 

 

NOMINERINGAR TILL FÖRMANNAPOSTER HT-15 INKLUSIVE MOTKANDIDERINGAR

American Breakfast

  • Tilde Lindgren
  • Jennie Bengtsson
  • Maike Larsson

Fanbärare

  • Ebba Stigwall

Vice Fanbärare

  • Fredrik Barrdahl

Festmästeriet

  • Fredrik Hanna
  • Karl Nordin
  • Jonathan Westerlind
  • Elin Söderbergh

Foto

  • Oscar Lindgren
  • Karolina Rosenqvist
  • Hannes Dahlberg

Fredá Bar

  • Clara Leanderson
  • Ingrid Nilsson
  • Diana Iuga

Fredá Kök

  • Marie Thylén
  • Filip Dahlberg
  • Filippa Keerberg

Gillestuga

  • Johan Gadde

Idrott

  • Arvid Svahn
  • Elvira Zetterlund

IT

  • Anton Schölin

Kvällsansvarig

  • Calle Dunger
  • Sofia Pettersson
  • Kajsa Sennemark

Lunch

  • Ingrid Onsjö
  • Gustav Persson
  • Julia Björn

Metro Bar

  • Fredrik Schmidt
  • Sofie Martinsson
  • Magdalena Stevens
  • Nils Randerz

Metro Klubb

  • Martin Forssberg
  • Omar Kebdani
  • Maria Sundling
  • Carl Flink

Metro Kök

  • Elin Nycander
  • Andrea Biro
  • Alexandra Dagner

NATU

  • Isabella Nilsson
  • Tove Bolm

Layout

  • Lisa Merkolova

Pr. Pong

  • Christopher Marton
  • Lukas Ingvarsson
  • Simon Mckeogh

Seniors

  • Filip Eriksson
  • Caroline Thernström
  • Mattias Hamberg

Tapas Bar

  • Fredrika Karlsson

Tapas Kök

  • Ana Santimano

Tiffany´s

  • Josefine Wittlock
  • Antonia Davin
  • Linn Ohlson

Tvätt

  • Victoria Sundström
  • Beatrice Hodo
  • Alexandra Palmberg

Underhållning

  • Karl Björk

Motkandidat Charlie Wilson och Ludvig Persson

  Valberedningens Ordförande

  • Jakob Gille

Vieriet

  • Maria Magnusson
  • Henrik Melin
  • Martin Strömland
  • Fredrik Qvist

Jubileumsgeneral

  • Nicole Jorvid

Sittning Bar

  • Axel Wetterlundh
  • Måns Andersson

Sittning Kök

  • Victoria Moberg
  • Viktor Hultgren